Cukrinukas

"Cukrinuko" klubas sml_kastonuvaistine_cukrinukas.biten.jpg

Kėdainių vaikų ir jaunimo diabeto klubas "Cukrinukas" buvo įjurtas 2004 02 13.

Klubas yra visuomeninė organizacija, kolektyvinis Lietuvos diabeto asociacijos narys. Klubo lėšos yra nario mokestis ir savanoriška fizinių asmenų ir organizacijų parama.

Šiuo metu klubas vienija 11 sergančiųjų cukriniu diabetu(CD) vaikų ir jų šeimų narius.

Klubo "Cukrinukas" tikslai:

  • Vienyti cukriniu diabetu sergančius vaikus ir jaunuolius, jų šeimų narius, gimines, pedagogus, medikus ir visus geros valios žmones šios ligos kontrolei gerinti;
  • Padėti cukriniu diabetu sergantiems vaikams ir jaunuoliams išmokti tinkamai gyventi ir gydytis, kad išvengtų sunkių diabeto komplikacijų;
  • Teikti sregantiems  CD vaikams ir jaunuoliams bei jų šeimų nariams socialinę, psichologinę ir metodinę pagalbą;
  • Padėti sergantiesiems apsirūpinti reikalingais medikamentais, savikontrolės priemonėmis;
  • Užkirsti kelią sergančiųjų CD teisių pažeidimams;
  • Bendradarbiauti su visuomeninėmis ir valstybinėmis organizacijomis sprendžiant sergančiųjų gydymosi, mokymosi ir kt.problemas.

Klubo veikla

Sergantieji kviečiami į temines paskaitas apie diabeto kontrolę, komplikacijas, gydymo naujoves, racionalų gyvenimo būdą ir kt. Susirinkimuose dalyvauja gydytojai, įvairūs specialistai, firmų atstovai, galintys atsakyti į rūpimus klausimus. Organizuojamos stovyklos ir žygiai, sportiniai ir pramoginiai renginiai. Klubo nariai dalyvauja renginiuose Pasaulinei diabeto dienai pažymėti ir jų metu informuoja visuomenę apie ligą, tikrina gliukozės kiekį kraujyje, rengia ir propaguoja metodinę informaciją. Klube sergantieji susipažįsta su likimo draugais, palaiko vieni su kitais ryšį, dalijasi patirtimi arba tiesiog vieni kitus pariamia. Tai ypač reikalinga naujai susirgusiems CD. Žinia apie diabetą- didelis stresas visai šeimai. Patirtis rodo, kad dažniausiai atsitiesti padeda likimo draugai- sergantieji ta pačia liga ir jų artimieji.

Mus galite paremti

Paskirdami 2 proc.sumokėto pajamų mokesčio ne pelno organizacijai: Kėdainių vaikų ir jaunimo diabeto klubas "Cukrinukas".Budrio g.5, Kėdainiai; Organizacijos kodas 300003191; AB bankas"Hansabankas"; banko kodas 7300; B/S LT537300010083178833.

Kontaktiniai asmenys:

Klubo pirmininkė: Jūratė Atkočiūnienė, tel.8-688-58588

Med.Vadovė: bendr.pr.gyd.Eugenija Konovalovienė, el.paštas: ekonoval@yahoo.co.uk